23 Eki 2018

Absen Led Ekran Markasını Tanıyalım

Diyotların kırmızı, mavi ve yeşil renklerle bir araya getirilerek oluşturulduğu led ekran Absen markası ile kalitesine kalite katıyor. Absen led ekran ürünleri Astel Led tarafından sizlere ulaştırılıyor.

Diyotların çipler sayesinde ışık güçlerinin azaltılıp çoğaltılması ile her led ekrandan farklı ışık güçlerini elde etmek mümkündür. Bir bilgisayar monitörü veya televizyon ekranını andıran led ekran harici bir ortamda görüntü kontrol sistemi tarafından kontrol altında tutulur. Ekranda ağırlıklı olarak hangi rengin yer alması isteniliyor ise rengin düzeyi kontrol sistemi tarafından ayarlanır. Bu durum temelde led ekran teknolojisini oluşturur. Değişen pixel sayısı ile led ekran üretimleri gerçekleştirilir. Pixel sayısı led ekran kalitesini belirleyen en önemli faktörlerdendir.

Absen Modüller Ve Kabinler

Modüllerin yan yana ve üst üste dizilmesi led ekran oluşumunda alternatif boyutlara başvurulabileceğini gösterir. Absen led ekranlarda görüntü kalitesini artırmak amacı ile görüş açısını dikkate alarak pixel aralıklarını belirler. Modüllerin sayısı ise müşterilerin istekleri doğrultusunda belirlenerek led ekranların oluşturulması sağlanır. Modüllerden oluşturulan bu ekranlar herhangi bir arıza durumunda tamamen değiştirilmeye ihtiyaç duymazlar. Sadece arızalı modülün değiştirilmesi ile sistemin yeniden verimli bir şekilde çalışmasına katkıda bulunulur. Bu sebeple bakım ve kullanım açısından düşük bir maliyete sahiptir. Kabinler ekranların pixel sayısı doğrultusunda belirlenir. Buna bağlı olarak kabinler büyük veya küçük olabilirler.

İç Mekan Led Ekran Özellikleri

Son derece önemli olan parlaklık gün ışığında ve gün ışığından uzak olunan noktalarda led ekranların görüntü kalitesini değiştirebilir. Bu nedenle iç mekan led ekran sisteminde metre karede ışık gücü baz alınarak ayarlama yapılır. Gün ışığından uzak kapalı ortamlarda kullanıldığı için gün ışığı kadar aydınlık bir ortamda kullanılması kadar görüntüde istenilen bir sonucu vermemektedir. Görüş mesafesine göre pixel aralıklarının sağlanması şöyle bir uygulama gerektirir: Uzak bir görüş mesafesine göre pixel aralıklarının büyük olması sağlanırken yakın görüş mesafesinde ise pixel aralıklarının küçük olmasına dikkat edilir. Küçükte 2 pixelden başlanarak bu sıra çifter çifter 10 pixele kadar çıkartılabilir.

Dış Mekan Led Ekran Özellikleri

Açık hava koşullarından etkilenmeyecek donanımlarla üretilen dış mekan led ekran sistemlerde  en düşük parlaklık seviyesi 5.000 ile 6.000 NITS olup gün ışığında iyi bir görüntü kalitesi elde edilir. Dış mekanda kullanılan led ekranlar ışık gücü bakımından iç mekan ledlere göre daha yüksek bir parlaklığa sahiptirler. Teknolojinin gelişmesi ile  outdoor led ekran olarak da adlandırılan açık havada kullanılan ledler türleri itibari ile çeşitlendirilir. Genel olarak firmaların ürün veya hizmet tanıtımında kullandıkları led ekran türleri şunlardır:

  • Spor salonlarında skorboard
  • Bina cephelerinde ve trafik bilgilendirme levhası olarak
  • Stadyum ledler
  • Güzergah bilgilendirme panoları
  • Totem led ekran
  • Mobil led ekran

İhtiyaç duyulan ölçülerde kullanım alanları baz alınarak led ekran modülleri bir araya getirilerek outdoor led ekranlar oluşturulur. Açık hava reklamcılıkta outdoor ledlerin en büyük avantajı gün ışığında bile görüntü kalitesinden ödün vermemesidir. Buna istinaden gerekli olan en az 4500 cd ışık gücünden yararlanılır.

Absen Ürünlerini Tanıyalım

Çin led ekran üreticileri arasında yer alan Absen led yıllarca edindiği bilgi birikimi ve deneyimleri ile müşterilerine sunduğu daima kaliteli hizmet koşulları altında yön gösterdi. Çok çeşitli ülke ve bölgelerden memnun müşteri referanslarına sahiptir. Absen ürünlerini tanıyalım:

  • Dış reklam panoları
  • Alışveriş merkezleri gibi kapalı alanlarda iç mekan led uygulamaları
  • Spor salonlarında uygulamalar
  • Trafik işaretleri

gibi kullanım alanlarına göre çok sayıda modül geliştirebilir.