16 Eki 2018

Astel Led Ekran Nerelerde Kullanılıyor?

Elektronik çiplerle kontrol edilip ışık gücü azaltılıp çoğaltılarak özel üretimler olan Astel led ekran sistemleri birçok alanda kullanılıyor.

Televizyon veya bilgisayar monitörüne benzer bir görüntü oluşturan ledler harici bir medya ortamından aktarılan görüntü ile kontrol edilirler. Kontrol sistemi tarafından işlenen görüntüler ekrana aktarılır. Led teknolojisinde yer alan kırmızı, mavi ve yeşil renkler ledlerin parlaklıkları ayarlanarak oluşturulur. Led ekranların ilgili noktasında bulunması gereken kontrol sistemi tarafından ayarlanır. Uygulanacak proje doğrultusunda led ekran modelleri, tasarımları ile farklılık gösterir. Astel led ekran modelleri şöyledir:

  • En çok rağbet gören tasarımlar arasında bulunan modüller
  • Dış ve iç mekanlarda kullanılan paneller
  • Daha çok iç mekanlarda karşılaştığımız ekranlar

İç Mekan Led Ekran

RGB led panel adı verilen küçük çaplı plastik parçaların birleşmesinden oluşan iç mekan led ekran boyutları istenildiği kadar değişime uygunluk gösterir. Dış mekan panellerden farklı olarak gün ışığında daha düşük bir görüntü kalitesine sahiptir. Düşük bir ışık şiddetine sahip olmaları nedeni ile aydınlık ortamlarda pek memnun edici sonuçlar vermeyeceğinden dolayı bu sistemlerin kapalı ortamlarda kullanılması önem taşır. Pikseller arası mesafe bu led ekran sistemlerde dış mekan sistemlerde olduğu gibi sınıflandırılarak yapılır.  Piksel aralığı 10 mm’den rakamların çift olması kaydıyla 2 mm’ye kadar düşebilir. Astel Led müşteri memnuniyeti için atılacak en büyük adımın sistemler üzerinde izleme mesafesi hesaplanarak doğru piksel aralığındaki ürünü kullanmaktan geçtiğini düşünür. Led ekranlar görüş açısına uzak bir mesafeye konumlandırılıyor ise piksel aralıklarının büyük olmasına önem verilir. Görüş açısı yakın mesafeye konumlandırılan led ekranların piksel aralığının küçük olmasına dikkat edilir. Böylece görüntü kalitesine katkıda bulunulur.

star-tv-astel-led

Dış Mekan Led Ekran

Outdoor led ekran adı da verilen dış mekan led ekran sistemleri mevcut hava koşullarından olumsuz yönde etkilenmemesi göz önüne alınarak imal edilirler. Led ekranlar ilk olarak Türkiye’ye dış mekan led sistemlerle giriş yapmışlardır. Çeşitliliği ile bir çok farklı alanda farklı formatlarla kullanılabilen bu sistemlerin başlıca kullanım alanları ve modelleri şöyledir:

  • Bina cephelerinde kullanılan ekranlar
  • Daha yol kenarlarında kullanılmasına rağmen son zamanlarda şehir merkezlerinde de görmeye başladığımız totem modeller
  • Stadyum led ekran
  • Açık hava reklamcılığının en son modeli olan mobil led sistem
  • Skora dayalı spor müsabakalarında tercih edilen skorboard ledler
  • Trafik bilgilendirme panoları
  • Güzergah bilgilendirme panoları

Mağaza Led Ekran

En çok tercih edilen reklam yönetimi ürünleri arasında yer alan mağaza led ekran modeli mağaza duvarlarına veya vitrin içlerine konumlandırılıyor. Led ekranların kolayca monte edilmesine istinaden vitrin değişikliklerine gerek duyulmamasına rağmen mağazaların daima güncel kalmasına katkıda bulunuluyor. İyi bir tanıtım aracı olan mağazalarda kullanılan    bilhassa kapı ve vitrin bölgelerine konumlandırıldıklarında mağazaların satışlarını artırması yönünde etkinlik gösteriyor. Söz konusu led ekran fiyatları olduğunda markalar doğrultusunda rakamlarda değişikliklerin görülmesi mümkündür. Astel Led müşterilerine birden fazla alanında başarılı markaların led ekran ürünlerini sunarak farklı bütçelere hizmet eder.