01 Ağu 2018

Digital Signage Nedir? Nasıl Çalışır?

Günümüzde Digital Signage, hemen hemen her alan üzerinde ve sektör içerisinde kullanılabilen yeni nesil bir yayın, reklam ve bilgilendirme sistemi olarak bulunuyor.

Her yerde kolayca faaliyet gösteren tüm sektörler içerisinde kolayca uyarlanabilen bu sistem, tek bir yöneticiye yerel ya da uzak şekilde bağlı bir ağ sistemi aracılığı ile internetin bulunduğu dijital ekranda yayınlanmasını sağlıyor.

Digital signage yazılımı, medya içeriklerini kolay bir şekilde oynatabilen ve ekran yönetimi sağlayabilen bir yönetim çeşididir. Digital Sinyal uygulamaları, bir yazılıma ihtiyaç duyuyor. Bu yazılım genel olarak sadece içerik gönderme ve yayınlama uygulamaları ile beraber farklı noktalardaki ekranları yönetme görevini üstleniyor. Bu yazılım uygulamalarına Digital Signage Yazılımı adı veriliyor. Digital Signage uygulamaları son derece kolay yazılımlardır. Farlı lokasyonlar üzerinde yayın gerçekleştiren binerce ekrana tek bir hareketle kolayca kontrol ediliyor. Bununla beraber Digital Signage Yazılımları ile yayın gönderiliyorken ekranlarınızı uzaktan yönetebilir ve açıp kapatabilirsiniz.

Digital Signage Neden Gereklidir?

Digital Sinyal sistemi ile içerik uygulamaları hedeflediğiniz kitlelere yayınlamak geleneksel uygulamalara göre çok daha etkili, hızlı ve en önemlisi ekonomik uygulama olarak yer alıyor. Bununla beraber içerikler interaktif olması nedeniyle kitlelere iletilen mesajlar daha anlamlı oluyor.

Zaman ilerledikçe Digital Signage led uygulamalarının gücü ve etkisiyle beraber pek çok yeni şirket, işletme, kurum ve kuruluş tanışmaya devam ediyor. Bu şirket ve kuruluşlar ise Digital Signage sistemini dış mekan ya da iç mekan led ekran ürünlerinde kullanabiliyor. Digital Signage uygulamaları yön bulma, personel bilgilendirme sistemi, iletişim, reklam ve eğlence gibi uygulama alanında sıklıkla kullanılan bir yöntem olarak bulunuyor. Digital Sinyal ile ilgili en yaygın kullanım alanları;

  • Kurum içi iletişim ve personele duyurular
  • Potansiyel müşterileri teşvik ederek müşterileri arttırma
  • Alışveriş merkezleri ve büyük binalar üzerinde insanlara yol gösterme
  • Eğlence mekanlarında ziyaretçi ve müşterilerin ilgisini çekme
  • Haber başlıkları ve tarih, döviz kurları bilgileri gösterme.
  • Menü fiyatları ve ürün bilgileri gösterme gibi farklı alanlar üzerinde kolayca kullanılabilmektedir.

Dinamik Görüntü Sistemleri

Statik içeriklere göre dinamik görüntü uygulamaları çok daha çekici ve önemli ölçüde daha fazla bilgi iletiliyor. Digital Signage uygulamalarında yer alan medya oynatıcılar aracılığıyla ağ durumuna bağlı her ekran üzerinde, farklı mesaj ve içerik gönderiliyor. Bununla beraber her boyutta ve çözünürlükte er alan ekrana içerik gönderebilmek için ekstra hesaplamalar yapmanız gerekmiyor. Bu işlemler dakikalar içerisinde gerçekleşiyor.

Eğer siz de geleneksel olarak reklam ve tanıtımlardan sıkılmanız durumunda Digital Sinyal ile tanışmanın tam zamanı gelmiştir. İşletmenize en uygun şekilde Digital Signage’dan yararlanmak için ASTEL LED’in projenize en uygun Led ekranlarını inceleyebilir ve taleplerinizi iletişim formumuzdan bizlere hemen ulaştırabilirsiniz. Geleneksel afiş ve medya sistemlerine göre Astel Led Ekran, hedeflediğiniz topluluklara daha dinamik ve yerinde mesaj iletebilmenizi sağlıyor. Günümüzün medya ve reklam sistemleri darmadağın bir yapıda yer alıp karışık içeriklere sahip olması nedeniyle çoğu alan üzerinde tanıtım ve reklamdan çok çevre kirliliğine dönüşüyor. Zamanında herhangi bir şekilde güncellenmeyen billboard ve tabela sistemleri dış etkenlerin de etkisiyle yıpranarak topluma olumlu mesaj iletiyor.