27 Tem 2018

Dış Mekan Led Ekran

Bu yazımızın içeriği dış mekan led ekran, hakkında bilgilendiriyoruz. Dış ortamlarda kullanılan ve hava koşullarından hiçbir şekilde etkilenmeyen IP65 VE IP54 seritifikası olan led ekran sistemleri dış mekan ekran olarak adlandırılıyor.

Dış Mekan Led Ekran ve Astel Led

Dış mekan led ekran uygulamaları konusunda karşımıza çıkan sistemlere farklı isimlerde veriliyor. Led ekran uygulamalarının hayatımızın her alanı üzerinde yeri kuşkusuz inkar edilmiyor. Led ekran uygulamalarının Türkiye’ye ilk giriş gerçekleştirmesi dış mekan led ekran uygulamaları ile iç mekan led ekran sistemleri de bu akımları takip ediyor. Acık hava reklamcılık uygulamalarının en son ürünü olarak da mobil led ekran uygulamaları hayatımıza hızla giriyor. Bu kadar farklı çeşitleri bulunan led ekran uygulamalarının en çok talep edilen ve kullanılan Astel Led dış mekan led ekran sistemleri olarak bulunuyor.

Kullanım Alanları

Dış mekan led ekran sistemlerinin kullanım alanları;

  • Totem tasarımlı led ekran
  • Stadyum led ekran
  • Mobil tasarımlı led ekran
  • Güzargah bilgilendirme ekranı
  • Trafik bilgilendirme ekranı
  • Skorboard tasarımlı led ekran

Dış mekan led ekran uygulamalarının diğer led ekran sistemlerine göre en büyük farkı ve özelliği dış ortamda kolaylıkla kullanılabilen malzemeden üretilmiş olmasıdır. Hava koşullarının sıcak veya soğuk oluşundan etkilenmemesinin yanında yağmur kar ve dolu gibi hava şartlarından etki göstermiyor.

LED Nasıl Çalışır?

ASTEL LED, ekranlarında RGB teknolojisini kullanıyor. RGB teknolojisi ise kendi içinde 8 BIT ve 16 BIT olarak ayrılıyor.

8 BIT RGB renk sistemi, dijital içeriklerde kullanılan kırmızı, yeşil ve mavi için ayrı ayrı 256 renk tonunu işleme olanağı sunar. 16 BIT teknolojisi ile birlikte 256*256*256=16.8 milyon renk elde etme şansını sizlere sunar. Bu teknoloji sayesinde üst düzey kaliteyi kolayca yansıtabilirsiniz.

16 BIT RGB teknolojisinde ise 2^16 kadar yani 65.000 renk tonu elde edilir. Her ana renk için 65.000 renk tonu, toplamda 280 trilyon renk elde edebilirsiniz. Görüntü kalitesi 8 BIT’ten çok daha iyi olacaktır.

 

Kaliteli Led Sistemleri

Led sistemleri tamamen yeni teknoloji olarak yer alıp size %50 ye kadar enerji tasarrufu sağlıyor. Led ekran üretim süreçleri üzerinde A kalite ürün ithal ederek üretmeyi kendine prensip ediyor ve bu alan üzerinde hassasiyeti ile sektöründe kalıcı bir yer ediniyor. Led ekran sistemleri RoHS, ISO 9001, CE şeklinde olmak üzere tüm hizmet ve kalite gerekliliklerini içerisinde bulunduruyor. Soğutma sistemi uzun ömürlü çalışması adına en önemli faktörler arasında bulunuyor. Astel Led, led ekranları soğutmak amacıyla fan ya da mobil klima kullanıyor. Led Ekran sistemleri üretiminde her zaman kalibrasyonlu led modüller kullanılıyor. ASTEL LED yurt içi ve yurt dışında birçok proje bitiyor ve %100 müşteri memnuniyeti ile çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. En büyük problemler arasında arıza konusunda sizinle tek sefer değil uzun vadeli olarak çalışılması için gereken tüm desteği en hızlı şekilde veriyor ve bu alanda sektörde Astel Led en güvenilir marka olarak yer alıyor.