star-tv-astel-led

20 Eyl 2018

DOĞUŞ YAYIN GRUBUNUN YILDIZI STAR TV, ASTEL LED İLE KENDİNİ GÜNCELLEDİ

Doğuş Yayın Grubu kanallarından Star TV, ana stüdyolarını yenileme çalışmaları kapsamında, Astel LED ile profesyonel görüntü sistemleri teknolojisinin üst seviyelerine adım attı. Bu doğrultuda, dünya çapında bilinirliği ve güvenilirliği olan, aynı anda Astel LED’in distrübitörlüğünü yaptığı Absen markasını tercih ederek, 17 Eylül 2018 akşam haberleri ile yayın hayatına merhaba dedi. Absen markasının, TV Stüdyoları için özel olarak üretmekte olduğu 1.5mm piksel aralığına sahip olan A2715 ürününü tercih eden Star TV, toplamda 30m² lik alana sahip yatayda 8K çözünürlüğü ve iç bükey ekranı ile izleyicilerine profesyonel görüntü kalitesini yüksek çözünürlükte yaşatacak.

Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı olan Star TV, profesyonel kadrosu ve benzersiz yayıncılık deneyimi ile alanında bir öncüdür. Bu öncülüğünü Astel Led ile yaptığı led ekran anlaşması ile tekrar göstermiştir. 17 Eylül 2018 akşam haberleri stüdyosunda başlayan serüven katlanarak büyüyecek, Star TV’nin kalitesi Astel Led ile pekiştirilecektir.

Doğuş Yayın Grubu bünyesinde bulunan Star Tv’nin tercih ettiği Absen A2715 modelinin bütün özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.