24 May 2018

İç Mekan Led Ekran

Led ekranlar günümüzde en popülerleşen reklam aracı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Meydanlarda, alışveriş merkezlerinde, havaalanlarında, stadyumlarda, hastane ve otellerde sıklıkla kullanılmaya başlayan led ekranların, kapalı mekanlarda kullanılan modeline iç mekan led ekran deniyor.

İç mekan led ekran sistemleri, ekonomik olarak daha uygun ve tamamen iç mekanlar için dizayn edilmiş ürünlerdir. İstenilen ölçülerde yapılabilen, iç mekan led ekran sistemleri her türlü iş yeri için ve çok çeşitli amaçlarda kullanılabilir. Led ekran sistemleri farklı modellerle, duvara monte ederek ya da beton içine gömme olarak kullanılabildiği gibi ayaklı tabela şeklinde de kullanılabilir.

İç mekan led ekran sistemleri, dış mekan led ekran sistemlerine kıyasla gün ışığının aydınlığındansa karanlık bir ortamda çok daha iyi sonuç verecektir. İç mekan led ekran sistemleri pikseller arası mesafeye göre sınıflandırılır. P10 indoor led ekran piksel aralığı 10 milimetreyi ifade etmektedir. P2 dendiğinde ise piksel aralığının 2 milimetre olduğunu anlıyoruz.

İzleme mesafesi doğru hesaplanarak doğru piksel aralığındaki ürünü almak istenilen en iyi sonucu verecektir. Uzak mesafeden izlenecek led ekranlar için p8 ya da p10 gibi geniş piksel aralıkları tavsiye edilirken, yakın mesafeden izlenecek led ekranlar için p2 ya da p4 gibi düşük piksel aralıkları daha makbul olacaktır.

 

Led Ekran Modelleri ve Kullanım Alanları

VideoWall Led Ekran Modeli

Led Videowall modeli, duvara monte edilebilen, ağırlık olarak hafif olan bir modeldir. Yüksek parlaklık ve renk konusunda oldukça iyi modellerdir. İstenilen her boyutta üretilebilir.

Uygulama Alanları;

  • Havaalanları; Uçuş saatleri ve uçak numaraları ilgili bilgilerin aktığı ekranlar
  • Kontrol Odaları; izleme performansını arttırıp, gözlem fonksiyonunu kolaylaştıran ekranlar
  • Sergiler/Müzeler; sanat eserleri ve müze hakkında bilgi alabileceğiniz ekranlar
  • AVM’ler; son indirimleri ve avm ile ilgili bilgileri bulabileceğiniz ekranlar
  • Toplantı Salonları; sunumlar ve haberler için kullanabileceğiniz ekranlar
  • Hoteller; hotelle, şehirle ilgili bilgiler alabileceğiniz ekranlar
  • Mağazalar; son indirimleri,fırsatları ve reklamları seyredebileceğiniz led ekranlar
  • Fuaye Alanları; konferanslarla ilgili bilgileri takip edebileceğiniz ekranlar