30 Tem 2018

Led Ekran Nedir? Nasıl Çalışır?

Led Ekran Nedir? Nasıl Çalışır?

LED (Light Emitting Diode), isminden de anlaşılacağı gibi ışık yayan iyot anlamına gelen bir diyot ürünüdür. Diyot ise akımın yalnızca bir yönden geçmesini sağlayabilen iki bacaklı yarı iletken bir devre elemanıdır. Özetle, LED ekran yarı iletken devre elemanlarına sahip özel bir teknoloji ürünüdür.

Bu devre sistemleri almış oldukları elektrik enerjilerini ışığa dönüştürmeyi sağlıyor. LED sistemleri, LED kabinleri üst üste yada yan yana dizilimleri ile oluşuyor. Bu ekran sistemleri, kabin metal taşıyıcı ve kontrol etme cihazından meydana geliyor. LED ekran sistemleri televizyon, monitör gibi görüntü elde edilmesini sağlayan araçların yerini alıyor. Farklı bir medya ortamı üzerinden gönderilen görüntü kontrol sistemleri üzerinde işlenerek LED dediğimiz ekrana aktarılıyor.

LED ekran sistemleri kullanım alanları son derece geniş ve kullanımı faydalı bir teknolojik yapı olarak bulunuyor. Günlük hayatımız içerisinde devamlı olarak rastladığımız bu ekran sistemleri, farklı amaçlarla kullanılıyor. Bu ekran sistemleri bir firmanın reklam amaçlı, fuar stantlarında ya da çeşitli firmaların açılışında bilgilendirme amacıyla kullanılıyor.

Astel Led yüksek kalitede ürünleri ile her zaman çözüm bulmaya odaklanıyor.