16 Kas 2018

Led Ekran Seçenekleri

Konser Sahne Arkası Led Ekran

Hem sağlamlıkları hem de güzel görünümleri ile son dönemlerde birçok farklı alanda kullanıma sunulan led ekran çeşitleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte cihazlarda kullanılan teknolojilerde de gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle ekranlarda kullanılan led malzemeler sayesinde daha uzun süre bozulmadan dayanabilecek olan ekranlara sahip olabileceksiniz. Tamir ve bakım maliyetlerinin oldukça düşük seviyelerde kalacağı bu ekranlar sayesinde uzun süreli kullanımlara da imkan sağlanabilecektir.

Dış Mekanlarda Kullanılacak Led Ekranlar

Bütün dış etmenlere karşı dayanıklı olarak üretimi gerçekleştirilen dış mekan led ekran istemiş olduğunuz görüntülerin aktarılmalarına imkan sağlamaktadır. Kullanılan malzemelerin kaliteleri ve aynı zamanda kullanım alanlarına göre üretimi gerçekleştirilen farklı yapılardaki ekranlar ile özellikle konser alanlarını daha iyi bir ortam haline getirebileceksiniz. Görsel olarak sizlere daha güzel görüntüler sağlayabilecek olan led ekranlar diğer kullanılabilecek olan ekranlara nazaran daha iyi imkanlar sunabilmektedir. Aynı zamanda su geçirmez conta özellikleri bulunan ve UV ışınlarına dayanıklı olarak üretilen Astel Led marka outdoor led ekran kullanımlarına sıkça rastlanmaktadır.

Kurulan konser alanlarında gelen dinleyicilerin daha iyi ağırlanmaları için led ekran kullanımları oldukça yaygındır. Kurulacak olan led ekranlar sayesinde gelenlerin konser ruhuna daha kolay şekilde girebilmeleri sağlanmaktadır. Ancak bu ortamların uygun şekilde sağlanabilmeleri için mutlaka kaliteli malzemelerin kullanılması gerekecektir. Dış mekana uygun olmayan led ekranların kullanılması özellikle hava şartlarına bağlı olarak aksaklıkların yaşanmasına neden olabilecektir. Özellikle dış mekanlarda kullanılacak olan led ekranların güneş ışınlarına ve aynı zamanda rüzgar ya da yağmur gibi yağışlara karşı da dayanıklı olmaları gerekmektedir.

Led Ekranların Kurulumu

Kurulumu gerçekleştirilecek olan alanların özelliklerine uygun olarak seçilen led ekranların kurulmaları işlemi de ayrıca önemli olacaktır. Daha iyi randıman alabilmek adına ne kadar büyüklükte ve ne şekilde kurulum yapılacakları alanında uzman ekipler sayesinde belirlenmelidir. Kurulacak olan sahne led ekran, dayanıklı tasarımları, anti-deformasyon özellikleri ve zorlu dış mekan koşullarına göre yüksek performans sağlayabilecek özelliklerde olmaları gerekir. Belirli ölçülerde üretimleri gerçekleştirilen led ekranların birbirlerine bağlanarak istenilen büyüklüklerde ekranların oluşturulması sağlanabilmektedir. Standart boyutlarda üretimi gerçekleştirilen bu ekranların yan yana eklenmeleri ve sistemin buna uygun şekilde kurulmaları neticesinde tek bir ekran gibi görüntü yansıtmaları da sağlanabilmektedir.

Kullanım alanları oldukça geniş olan led ekranların özellikleri iç mekan ya da dış mekan olmak üzere farklı olacaktır. Açık hava led ekran ile siz de özellikle kurulan sahnelerinizin daha kapsamlı olmasını sağlayabileceksiniz.