23 Kas 2018

Mağaza Vitrin Led Ekran Uygulamaları

Led ekran uygulamasının başlanması ile birlikte mağaza vitrinlerinde kullanımlarında da önemli ölçüde artış yaşanmıştır.

Mağazaların vitrinlerinde reklam ve bilgi amaçlı olarak kullanılan led ekranlar sayesinde daha büyük maliyetlerin de önüne geçilmiştir. Kullanılan ekranların isteğe uygun olarak programlanabilmesi ile birlikte istenilen metinlerin sürekli olarak vitrinlerde yazabilmesine de imkan sağlanmaktadır. Dış mekanlarda kullanılan led ekranlar gibi aynı zamanda mekanların iç kısımlarında kullanılan iç mekan led ekran adı verilmektedir. Birçok farklı amaç için kullanılıyor olsa da genel olarak perakende sektöründe reklam amaçlı kullanılmaktadır.

İç Mekan Led Ekran Kullanım Alanları

Özellikle iç mekanlarda kullanılacak olan led ekranların piksel aralıkları doğru seçilmesi gerekmektedir. Led ekranların kurulumları ile izlenecek olan mesafeler arasındaki mesafe görüntü kalitesini direkt olarak etkilemektedir. Uzak mesafelerden izlenecek olan led ekranların piksel aralıkları p8 ya da p10 gibi aralıklarda olması yeterli olacakken daha yakın mesafelerde bu aralık p2 ya da p4 aralığında olması gerekmektedir. Bu şekilde daha kaliteli görüntülerin alınabilmesine imkan sağlanabilecektir.

Led Reklam Panoları

Mağazaların içlerinde ya da vitrinlerinde kullanılan led ekranlar genel olarak reklam amacı ile kullanılmaktadır. Özellikle ürün tanıtımlarının bu ekranlar üzerinden yapılabilmesi reklam maliyetlerini önemli ölçülerde düşürmektedir. Mağaza led ekran dayanıklı yapıları sayesinde uzun süreli kullanımlara da imkan sağlamaktadır. Bu sayede yapılacak olan bakım ve onarım maliyetlerini de led ekranlar sayesinde düşürülebilecektir. Bu nedenle kullanılacak olan led ekranların kaliteli olmalarına dikkat edilmesi gerekecektir. Fiyatlarından çok işlevleri, kullanım ömürleri ve aynı zamanda üretildikleri malzemelerin durumları daha önemli olacaktır.

Led ekran sektöründe kaliteli yapıları ile dikkat çeken Astelled marka ürünler daha çok tercih edilmektedir. Sağlam yapıları ve aynı zamanda kaliteli malzemelerden üretilmiş olmaları sayesinde uzun süreleri kullanımlara da imkan sağlamaktadır.

Görsel Şölen Led Ekranlar

Mağazalarınızda kullanacağınız indoor led ekran sayesinde istediğiniz görsel ürünleri kullanabileceğiniz bir alana sahip olabileceksiniz. Aynı zamanda istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz ve kendi isteklerinize göre programlayabileceğiniz bu ekranlar sayesinde uzun süre sorun yaşamadan kullanabileceğiniz bir alana sahip olabileceksiniz. Muadil reklam yöntemlerine göre daha düşük maliyetli olmaları sayesinde özellikle son dönemlerde bütün alanlarda olduğu gibi mağaza vitrinlerinde ve mağaza içlerinde tercih edilmektedir. Kullanım amaçlarına, uygulanacak olan ekran sayılarına ve bunun gibi birçok değişkene göre led ekran fiyatları değişiklik gösteriyor olsa da kaliteli ürünlerin tercih edilmesi uzun dönemde daha düşük maliyetlerin oluşmasına yardımcı olacaktır.