08 Kas 2018

Skorboard Led Ekran Çözümleri

Stadyum led ekran denildiğinde ilk akla gelecek ve dayanıklı olarak kullanılabilmesine imkan sağlanan yerlerdendir.

Stadyumlarda açık havalarda kullanılan skorboardların yapımlarında led ekranlar kullanılmaktadır. Oldukça dayanıklı ve sağlam yapıda olan led ekranların istenilen boyutlarda ekranlar elde edebilmek için tercih edilmektedir. Birbirleri ile entegre bir şekilde kolaylıkla çalışabilecek olan led ekranların uygulanması noktasında alanında uzman ekiplerden destek alınması oldukça önemli olacaktır.

Stadyumlarda Kullanılan Led Ekranlar

Skorboard led ekran uygulamasının çok önemli olduğu alanlardan birisidir. Yapılacak olan skorboardların uygun malzemelerden inşa edilmiş olmaları gerekecektir. Sürekli olarak dış etmenlere maruz kalacak led ekranların bunlara karşı dayanıklı yapıda olmaları gerekmektedir. Yağmur, rüzgar gibi tahrip edici özelliklerde olabilecek iklimsel durumlara ve aynı zamanda güneş ışınlarına karşı dayanıklı olacak şekilde üretilmiş olmaları gerekecektir. Aksi durumda kısa süreler içerisinde bozulacak ya da kullanılamayacak durumlara gelebilecektir.

Aynı zamanda stadyumlarda reklam panosu olarak da led ekranlar kullanılmaktadır. Daha iyi bir görüntü kalitesi elde edilebilmesi için daha büyük boyutlarda led ekranların kullanımları yaygındır.

Çorum yeni stadyumu led ekran işlerini alan Astelled,15 bin kişilik statta bulunan kişilerin görebileceği büyüklükte bir skorboard inşa edecektir. Dış mekan led ekranların kullanılacağı bu skorboardda en dayanıklı malzemelerle üretilmiş olan kaliteli led ekranlar kullanılacaktır. Bu sayede uzun süreler boyunca kullanılabilecek dayanıklılıkta ve aynı zamanda bakım ve onarım maliyetleri çok düşük olabilecektir.

Açıkhava Led Ekranlarının Kullanımı

Açık havalarda kullanılan led ekranların dayanıklı olmalarının yanı sıra çözünürlüklerinin de yüksek seviyelerde olmaları beklenmektedir. Alüminyum paneller içerisine eklenerek kullanılabilmesine imkan verilen açık hava led ekran su geçirmez ve aynı zamanda rüzgara karşı dayanıklı bir yapıya sahip olmaları gerekmektedir.

Led ekranların en çok tercih edilmelerinin sebeplerinden birisi istenilen ölçülerde ve özelliklerde ekranların dizayn edilebilmesidir. İstenilen ekran boyutlarına ulaşabilmek için led ekranlar birleştirilerek kullanılabilmektedir. Uygulanacak olan alanların yapılarına ve ekranlardan gösterileceklere göre gerekli programlamaların yapılması gerekecektir.

Basketbol Skorboard

Basketbol sahalarında kurulacak olan skorboardlarda istenilen özelliklere uygun olarak led ekranlar kullanılmaktadır. Bu ekranların kurulmalarında istenilen özelliklerin yanı sıra FIBA kurallarına uygun olarak da yapılmaları gerekenler olacaktır. Genel olarak kapalı ve açık alanlarda kullanılan led ekranların özellikleri ve yapımlarında kullanılan malzemeler birbirlerinden farklıdır. Stadyum gibi büyük ve yağmur, kar gibi dış etkenlere maruz kalınabilecek alanlarda kurulacak olan dış mekan led ekran doğru ve profesyonel ekiplerin hizmetleri ile daha doğru kullanım alanı bulacaktır.