09 Eki 2018

Stadyum Led Ekran

Sahanın çevresinde ve üzerinde bulunan stadyum led ekran paneller çoğu zaman reklam panoları olarak kullanılıyor.

Boyutları doğrultusunda bu panoların farkındalık oranlarında değişimlerin meydana gelmesi muhtemeldir. Görüntü kalitesinin en iyi düzeyde olması için boyutlar büyütülebilir. Hem görüntü kalitesi hem de tasarruflu bir seçim bakımından stadyum led ekran boyutlarının p6 düzeyinde olması iyi bir reklam görüntüsü anlamında beklentileri karşılayacaktır. Bir dış mekan led ekran olarak nitelendirilen stadyum led ekran yağmur, kar ve yüksek sıcaklık gibi olumsuz hava şartlarından etkilenmezler. Bu ekranların uzun ömürlü olması üretimlerinde olumsuz hava koşulları dikkate alınarak dayanıklı malzemelerin kullanılmasına özen gösterilmesi ile ilişkilendirilebilir.

outdoor-led-ekran-corum

Skorboard Led Ekran

Zaman ölçümlü spor müsabakalarında çoğunlukla kapalı spor salonlarında kullanılan elektronik işleyişe sahip ledli göstergeler skorboard led ekran olarak tanımlanır. Skorboard modülleri incelendiğinde bu sistemlerin beslenme girişli anakart ya da diğer bir deyişle anakart gruplarından meydana geldiği görülür. Modül çeşitliliğinin ihtiyaç duyulan sisteme göre de farklılık gösterebileceğinin altı çizilir. Skorboardlar kurumların veya kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda özel tasarımlardan elde edilebilir. 3’e ayrılan kumanda panelleri bu sistemi kontrol etmeye yardımcıdır. Kontrol kumandaları kablolu, kablosuz ve mobil olarak farklılık gösterir.

Basketbol Skorboard

Basketbol skorboard stadyum led ekran panellerine ek olarak oyuncu sırt numarası, oyuncu ismini ve faul numarasını gösteren sistemdir. Fiba’nın şartnamelerine göre tasarlanarak yapılan bu sisteme 24 saniyede sesli uyarılarla desteklenmelidir. Renkli olmaları görsel bir keyif açısından gerekli görülür.

Hentbol Skorboard

Her ne kadar görünüşü ile basketbol skorboardlarına benzer bir görünüme sahip olsa da işleyişi bakımından 24 saniye yerine 2 dakikadan geriye doğru sayan panellerden oluşur. Hentbol skorboard faul panellerinin 16 satırdan oluşmasının zorunluluğu bulunur.

Güreş Vb. Sporlarda Kullanılan Skorboard

Kapalı spor salonlarının yanında açıkhava led ekran tasarımlarıyla da imal edilebilen skorboardlar hem spor salonlarında hem de sahalarda kullanılabilirler. Bu tür sporlarda kullanılan skorboardlar taşınabilir niteliğe sahiptirler. Bu nedenle de imalat gerektiren ürün kullanımına yer verilmez. Açık havada ve kapalı spor salonlarında kullanılanlar tasarımları ve yazılımları itibari ile farklılık gösterirler.

Dış Mekan Led Ekran Özellikleri

Led ekranlar genel olarak yüksek bir ışık gücüne sahiptirler. Bu denli son yıllarda reklamcılık alanında sıklıkla tercih edilen sistemler olarak karşımıza çıkıyor. İç ve dış mekan led ekran paneller hava koşulları dikkate alınarak farklı formatlarda imal ediliyorlar. Dış mekanda yer alan panellerin kötü hava koşullarından etkilenmemesine önem veriliyor ve buna istinaden paslanmaz çelik kullanımı ağırlık gösteriyor.  Gün ışığında bile görüntü kalitesinden ödün vermemesi gece ve gündüz daimi reklam verme imkanına hizmet ediyor. Dış mekan ledler minimum ışık gücünden daha fazla bir ışık gücüne sahiptir.

Stadyum Led Ekran Alanında Astel Led Projeleri

Astel Led Çorum yeni stadyumu led ekran projesini kazanarak 15.000 kişi kapasiteli Çorum yeni stadyumu projesinde led ekran kurulumu alanında yılların getirdiği deneyim ve bilgi birikimi ile Skorboard ekran kurulumunu sağlayacaktır. Stadyumun açılışının ardından ilk sezon maçının yapılacağı 2018-2019 yılına kadar 50 metrekarelik skorbord ekranı kurulumunun tamamlanmasına yönelik çalışmalar yapılıyor. Stadyum led ekran kurulumlarında Astel Led itinalı işçilik, planlı hareket programı ile girişimlerini gerçekleştiriyor.

led-ekran-corum-stadyumu