02 Eki 2018

Totem Led Ekran İle İlgili Her Şey

Dış mekan led ekran modelleri arasında bulunan totem led olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı yapısı ile dış mekanda 7/24 reklam imkanı oluşturuyor.

Led ekran uygulamaları piyasaya çıktığı günden bu yana rağbet gören ve reklam gereksinimini dış ortamda en iyi şekilde icra eden bir sistemdir. Aralıksız reklam imkanı vermesi ve buna ek olarak ekonomik olması nedeniyle firmalar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Buna istinaden totem led ekranların yaşamımızın her alanına giren bir sistem olduğundan bahsedilebilir. Açık hava reklam uygulamalarında bir çok reklam türünün bulunduğundan bahsetmek mümkündür. Totem led ekranlar görüntü kalitesi ve büyük çaplı olması ile göz alıcı gözüküyor.

Totem Led Ekran Kullanım Alanları 

Kullanım alanları bakımından incelendiğinde dış mekan led ekran sistemleri şöyle bir uygulama alanlarına sahiptir:

  • Stadyumlarda kullanılan led ekranlar
  • Trafik bilgilendirme ekranları
  • Güzergah bilgilendirmeye yönelik ekranlar
  • Son zamanlarda rağbet gören mobil tasarımlı led ekranlar
  • Skorboard tasarımına sahip led ekranlar
  • Totem led

olmak üzere farklı alanlarda birden fazla tasarımla kullanılabilirler.

 

Dijital Totem Fiyatları

Kaliteli led sistemleri yeni teknoloji ürünleri olarak % 50’ye kadar sağladığı enerji tasarrufu ile dijital totem fiyatları üzerinde kullanıcılar açısından ekonomik bir temin avantajı oluşturuyor. Aynı zamanda Astelled sistemlerini soğutmak ve uzun ömürlü olmalarını sağlamak amacı ile fan veya mobil klima kullanarak kullanıcı açısından bu sistemlerin uzun ömürlü olmasına imkan sağlıyor. Böylece reklam verenler ekonomik düzeyde reklamlarını 7/24 kesintisiz yayınlama imkanı elde ederken sistemlerin arızalanması ihtimali ile de karşı karşıya kalmıyorlar. Totem led sistemlerin kullanımı genel itibari ile otoyol kenarları olup ancak artık şehir merkezlerinde de görmeye alıştığımız sistemler olmuştur.

Outdoor Led Ekran Özellikleri

İç mekan led ekranlarla kıyaslandığında outdoor led ekran farkının en belirgin özelliği dış ortamlarda olumsuz hava şartlarında bile hiçbir hasara neden olmadan kolaylıkla kullanılabilen malzemelerden üretilmiş olmalarıdır. Sıcak ve soğuk hava koşullarından etkilenmeden paslanmaz bir kullanıma sahiptir. Sıcaklık farklarının çok olduğu ülkemizde ledler uzun süre dayanıklılığından ödün vermiyor. Bu ekranların su geçirmez malzemeler ile donatılması ekranların paslanmamasının temelini oluşturuyor. Fanlı sistemler formatında üretiliyor. Sabitleme noktalarında demir ve çelik alaşımları kullanılarak özel kabinetler halinde üretiliyor.

Led Ekran Çalışma Prensibi

RGB teknolojisini kullanan Astel Led üretimlerinde RGB teknolojisini 8 ila 16 bit olarak ayırıyor. RGB teknolojisi kırmızı, mavi ve yeşil renklerin birleşiminden oluşturulan çok sayıda renk çeşididir. Bu üç rengin farklı oranlarda karıştırılması ile birbirinden farklı çok sayıda renk çeşitliliğine ulaşılabilir. RGB teknolojisi 256 farklı renkte çeşitliliği sunması ile 8 bit RGB renk sistemini oluşturur. 16 bit RGB sistemi ile beraber 16.8 milyon renk çeşitliliğini elde etmeyi sağlar. RGB teknolojisi ile totem ekran kullanımında üst düzey görüntü kalitesi kolaylıkla yansıtılabilir.